Zamrażarki Skrzyniowe

ZAMRAŻARKA SKRZYNIOWA –45°C / LT

ZAMRAŻARKA SKRZYNIOWA –60°C / XLT

ZAMRAŻARKA SKRZYNIOWA –86°C / ULT

Firma Nordic Lab specjalizuje się w produkcji zamrażarek skrzyniowych do użytku w laboratoriach, szpitalach i wszelkich innych miejscach, w których przeprowadzane są badania naukowe i które wymagają przechowywania różnych składników w niskich temperaturach. Świetna stabilność, niezawodność, łatwość obsługi oraz niewielkie rozmiary zamrażarki sprawiają, że jest rozwiązaniem wprost stworzonym do użytku w laboratoriach.

Niski pobór energii, naturalny środek chłodzący, izolacja cyklopentanowa i zastosowanie materiałów nadających się do recyklingu zapewniają niespotykaną dotąd ekologiczność. Wszystkie zamrażarki firmy Nordic Lab są wyposażone w unikalną technologię kompresji jednoetapowej, której dowodem skuteczności jest fakt, że jest stosowana ponad 25 lat.

Zalety korzystania z zamrażarek skrzyniowych

Zamrażarki skrzyniowe stanowią najlepsze rozwiązanie w zakresie przechowywania próbek, gdy użytkownik będzie korzystał z nich często. Zimne powietrze nie ucieka z zamrażarki po otwarciu wieka, dzięki czemu nie zużywa ona dużo energii na ponowne ochłodzenie po zamknięciu.

Małe zamrażarki skrzyniowe są często nazywane zamrażarkami osobistymi. Stanowią doskonałe rozwiązanie dla laboratoriów potrzebujących elastyczności. Większość modeli jest wyposażona w kółeczka, co znacznie ułatwia przemieszczanie ich w laboratorium. Niewielka powierzchnia podstawy sprawia, że nie zajmują dużo miejsca.

Wszystkie zamrażarki skrzyniowe firmy Nordic Lab spełniają wymagania norm i certyfikatów ISO 9001, 14001 i 45001, co gwarantuje niezawodną i stabilną jakość; spełniają również wymogi dyrektywy RoHS, co oznacza, że nie zawierają ołowiu, rtęci, kadmu, chromu sześciowalentnego, PBB ani PBDE w jakichkolwiek ilościach.

Duże zamrażarki stanowią idealne rozwiązanie do długiego przechowywania i do zastosowań, w których ciągły dostęp do próbek nie jest konieczny. Można je umieścić w centralnym magazynie, w którym nie ma aż takich ograniczeń przestrzennych. Fizyka zamrażarki skrzyniowej sprawia, że jest jednym z tańszych i bardziej ekologicznych produktów tego typu na rynku.

Różne zakresy temperatur w zamrażarkach skrzyniowych

Temperatura w zamrażarkach skrzyniowych waha się od –10°C do –86°C, co jest odzwierciedlone w 3 klasach zamrażarek skrzyniowych: LT, XLT oraz ULT.

Zamrażarki skrzyniowe LT zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach, którzy potrzebują niezawodnej zamrażarki zapewniającej bezpieczne warunki przechowywania przez wiele lat. Modele LT nadają się do szeregu różnych zastosowań, od przechowywania próbek wykorzystywanych codziennie do przechowywania długotrwałego, np. w branży spożywczej. Modele LT (niskich temperatur) pracują w zakresie temperatur od –25°C do –45°C.

Zamrażarki skrzyniowe XLT i ULT zostały stworzone z myślą o bardziej wymagających użytkownikach. Modele XLT (ekstraniskich temperatur) pracują w zakresie temperatur od –40°C do –60°C. Natomiast zamrażarki ULT (ultraniskich temperatur) pracują w zakresie od –60°C do –86°C.

Czy potrzebujesz informacji o naszych produktach?

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin

Czy potrzebujesz informacji o naszych produktach?

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin