Zamrażarki Szufladowe

ZAMRAŻARKA SZUFLADOWA –25°C / MLT

ZAMRAŻARKA SZUFLADOWA –45°C / LT

ZAMRAŻARKA SZUFLADOWA –60°C / XLT

ZAMRAŻARKA SZUFLADOWA –86°C / ULT

Firma Nordic Lab specjalizuje się w produkcji zamrażarek szufladowych do użytku w laboratoriach, szpitalach i wszelkich innych miejscach, w których przeprowadzane są badania naukowe i które wymagają przechowywania różnych składników w niskich temperaturach. Świetna stabilność, niezawodność, łatwość obsługi i niewielkie rozmiary tej zamrażarki szufladowej sprawiają, że jest rozwiązaniem wprost stworzonym do użytku w laboratoriach.

Niski pobór energii, naturalny środek chłodzący, izolacja cyklopentanowa i zastosowanie materiałów nadających się do recyklingu zapewniają niespotykaną dotąd ekologiczność. Wszystkie zamrażarki firmy Nordic Lab są wyposażone w unikalną technologię kompresji jednoetapowej, której dowodem skuteczności jest fakt, że jest stosowana ponad 25 lat.

Zalety szufladowych zamrażarek laboratoryjnych

Zamrażarki szufladowe mają kompaktowe rozmiary, co oszczędza wartościową przestrzeń w laboratorium bez pogarszania ich wydajności.

Połączenie optymalnie niskich temperatur mrożenia, niskiego poboru energii i konserwacji w bardzo ograniczonym zakresie sprawia, że zamrażarki szufladowe spełniają wszystkie wymagania laboratoriów, szpitali i ośrodków badawczych w zakresie przechowywania próbek w niskich temperaturach.

Wszystkie zamrażarki szufladowe firmy Nordic Lab spełniają wymagania norm i certyfikatów ISO 9001, 14001 i 45001, co gwarantuje niezawodną i stabilną jakość; spełniają również wymogi dyrektywy RoHS, co oznacza, że nie zawierają ołowiu, rtęci, kadmu, chromu sześciowalentnego, PBB ani PBDE w jakichkolwiek ilościach.

Małe zamrażarki szufladowe są często nazywane zamrażarkami osobistymi. Stanowią doskonałe rozwiązanie dla laboratoriów potrzebujących elastyczności. Większość modeli jest wyposażona w kółeczka, co znacznie ułatwia przemieszczanie ich w laboratorium. Niewielka powierzchnia podstawy sprawia, że nie zajmują dużo miejsca.

Duże zamrażarki są idealne do przechowywania próbek tymczasowo i przez długi czas oraz do codziennego stosowania w laboratoriach, szpitalach i wszelkich innych ośrodkach badawczych, które potrzebują przechowywania wrażliwych próbek przez długi czas – wirusów, bakterii, preparatów komórkowych i wycinków tkanek.

Różne skale temperatur w zamrażarkach szufladowych

Temperatura w zamrażarkach szufladowych waha się od –10°C do –86°C, co jest odzwierciedlone w 4 klasach zamrażarek szufladowych: MLT, LT, XLT i ULT.

Zamrażarki MLT i LT zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach, którzy potrzebują niezawodnej zamrażarki zapewniającej bezpieczne warunki przechowywania przez wiele lat. Modele MLT i LT nadają się do szeregu różnych zastosowań, od przechowywania próbek wykorzystywanych dziennie do przechowywania długotrwałego, np. w branży spożywczej. Zamrażarki MLT (średnio niskiej temperatury) pracują w zakresie temperaturowym od –10°C do –25°C, a zamrażarki LT (niskiej temperatury) – w zakresie od –25°C do –45°C.

Zamrażarki szufladowe XLT i ULT zostały stworzone z myślą o bardziej wymagających użytkownikach. Modele XLT (ekstraniskich temperatur) pracują w zakresie temperatur od –40°C do –60°C. Natomiast zamrażarki ULT (ultraniskich temperatur) pracują w zakresie od –60°C do –86°C.

Czy potrzebujesz informacji o naszych produktach?

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin

Czy potrzebujesz informacji o naszych produktach?

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin